Alüminyum Etiket / Metal Etiket; firma bilgileri, ürünlerin tanıtım ve özellikleri, seri numaraları, imal yılı, vs. gibi açıklayıcı bilgileri tüketiciye iletmek amaçlı kullanılır. Kullanım alanı çok geniş olup farklı ebat, boyut ve kalınlıkta tercih edilebilir.
Ürün üzerine çift taraflı bant yada perçinle monte edilir. Metal Etiket dış değişkenlere karşı maksimum dayanıklılık göstererek uzun süre yapısını koruduğu için reklam ve görselliğide uzun bir süre temsil etmektedir.
Firmamız bünyesinde alüminyum etiketi serigraf baskı sistemi ya da lazer markalama sistemi ile üretiyoruz. Müşterilerimiz ile birebir görüşmelerde bulunan konusunda uzman kadromuz; müşterinin ihtiyacını tam olarak anladıktan sonra; kullanılacak malzeme ve baskı türüne karar veriyoruz.
Müşterilerimiz eğer ki renkli ve uzun ömürlü bir etiket istiyor ise; serigraf baskıya yönlendiriyoruz. Gerekli çizimler ve numune çalışması yapıldıktan sonra üretime geçiyoruz. Ancak müşterimiz seri no ya da datamatrix gibi değişkenler içeren etiket istiyor ise; lazer markalama sistemine yönlendiriyoruz.
Alüminyum Etiket / Metal Etiket  üretirken;  eloksallı Alüminyum Malzeme tercih ediyoruz. Bunun nedeni; aluminyumun etiket; yüksek sıcaklıklara dayanma kabiliyeti nedeniyle, zorlu ortamlarda sık sık kullanılır, alüminyum, ayrıca aşınma ve aşınmaya karşı yüksek direnç sağlar ve plastik veya kağıt etiketlerin koşullara dayanmadığı kullanımlar için iyi bir seçimdir.
Uygulamalar
Dayanıklılıkla birlikte elde edilebilecek çekici yüzey nedeniyle, alüminyum etiketler, markalama, ekipman belirleme ve kullanım talimatları, yük sınırları, makine toleransı, derecelendirme ve güvenlik gibi bilgileri iletmek gibi çok çeşitli uygulamalar için kullanılır. Özmen Serigrafi; sadece isim levhaları değil, aynı zamanda mekanik kollar ve anahtarlar gibi eşyalara basılmış ve şekillendirilmiş parçalar da yapabilir.


Uygulamalar şunları içerir:
Makine Etiketleri
Seri Numarası Etiketleri
Cetveller
Vana Etiketleri
VIN Plakaları
Uygunluk Plakaları
Kontrol panelleri
Varlık Etiketleri
Yangın Kapısı Değerlendirme Tabakları
Endüstriyel Ekipman Etiketleri
Zincir Etiketleri


Neden alüminyum etiket tercih edilir ?
Isıya karşı direnci
Kırılganlığı olmaması
Üzerindeki Boyanın dayanıklılığı
Montaj Kolaylığı
Tüm hava şartlarında kullanılabilirliği
Seri Numarası, İmal yılı gibi bilgiler Metal etiket üzerine kullanıcı tarafından işlenebilir olması

Kardeş Firmamız: http://www.demirorenetiket.com