Lazer kullanılarak çeşitli nesnelerin ya da ürünlerin etiketlenmesinin yapıldığı metot Lazer Markalama Etiket / Metal Kazıma Etiket olarak geçmektedir.

Lazer markalama prensibi, lazer demetinin optik aynalar tarafından yönlendirilerek nesnelerin üzerine vurmasıyla olur.  Sistem herhangi bir mürekkep vb ürün veya herhangi bir alet kullanmadan kalıcı iz bırakır. Sistemin çalışma prensibi lazerin ürettiği ışığın gücü ile parça üzerine işlemektir. Bu yönü ile diğer markalama yöntemlerinden ayrılır.

Her türlü Logo , Barkod , QR Kod, parça veya stok numarası , demirbaş isimleri, Alfa sayısal karakterler ürün üzerine yazılabilir .

Lazer Markalama Etiket / Metal Kazıma Etiket Avantajları Nelerdir?

SABİT KALİTEDE YÜKSEK HASSASİYETLİ MARKALAMA: Yüksek lazer işaretleme hassasiyeti sayesinde, çok hassas grafikler, 1 noktalı yazı tipleri ve çok küçük geometriler bile açıkça okunabilir hale gelecektir. Aynı zamanda, lazerle markalama, malzemeleri etiketlerken ve markalarken sürekli yüksek kaliteli sonuçlar sağlar.

YÜKSEK MARKALAMA HIZI : Lazer markalama, var olan en hızlı markalama süreçlerinden biridir. Bu, üretim sırasında yüksek verimlilik ve maliyet avantajları sağlar. Malzeme yapısına ve boyutuna bağlı olarak, markalama hızını daha da artırmak için farklı lazer kaynakları (örneğin fiber lazerler) veya lazer makineleri (örneğin galvo lazerleri) kullanılabilir.

UZUN ÖMÜRLÜ MARKALAMA :Lazerle aşındırma kalıcıdır ve aşınmaya, ısıya ve asitlere karşı dayanıklıdır. Lazer parametresi ayarlarına bağlı olarak, bazı malzemeler yüzeye zarar vermeden bile işaretlenebilir.

 

HANGİ MALZEMELERE LAZER İLE MARKALAMA YAPABİLİRİZ?

MADENLER:  Paslanmaz Çelik, Krom, Eloksallı Alüminyum, Altın, Gümüş, Titanyum, Bronz, Platin veya Bakır

PLASTİK MADDELER: ABS, Polikarbonat, Poliamid, PMMA veya Lazer Katkılı Plastikler

Lazer Markalama Yapılabilecek bazı etiket türleri; 

 

 

 Kardeş firmamız:  www.demirorenetiket.com

[gallery columns=”4″ link=”file” size=”medium” ids=”732,735,738,733,740,741,731,743,747,748,749,750