METALİZE ETİKET


Ürün Etiketi, Demirbaş Etiketi ve  Endüstriyel Ekipman Etiketi


Parlak görüntüsü ile hem şık hem uzun ömürlü çıkartma etiket

Metalize etiket, metalize görünümü sayesinde ürünlerinize şık bir görünüm kazandırır. Metalize etiket üst yüzeyi parlak, esnek ve yırtılmayan bir etiket türüdür. Sudan ve nemden asla etkilenmez. Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan metalize etiketler pek çok ürün üzerinde kullanılmaktadır. Metalize etiket genellikle sanayi türü üretimciler kullanılır. Demirbaş etiketi kullanan sektörler genellikle stok tutmak ve ürün ile ilgili bilgi vermek için metalize etiket tercih eder. Özellikle şohben ve çamaşır makinası gibi endüstriyel ekipman ürünlerin üzerine barkod ile baskı çalışması yapılır ve bu barkod içine tanımlanan takip numaraları ile ürün takibi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Metalize etiket; nem, solvent, sürtünme, lekelenme ve sararmaya karşı dayanıklıdır. Kısa süreli ısınmaya karşı bile dayanabilme özelliği vardır. Endüstriyel cihazların ve ekipmanların uzun süreli kullanımlarında çok şık ve harika bir görünüm sağlar.  Özellikle marka etiketi olarak çok şık tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Metalize etiketler; müşterilerimizin talepleri doğrultusunda; firmamız tarafından istenilen boy ve ebatlarda ve istenilen baskı renklerinde, istediğiniz adetlerde üretilmektedir.

Metalize etiketlerin iki tür imalatı yapılabilmektedir. Yapılacak olan etiket detayına göre bu baskı türü fark gösterebilmektedir. Eğer seri numara, barkod gibi değişkenler olacak ise; dijital baskı yöntemi ile etiketleriniz üretilmektedir. Ancak dış şartlarda kullanılacak ve kalıcı olması talep ediliyor ise o zaman serigraf baskı sistemini tercih etmekteyiz. METALİZE PP ETİKETLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ

– Metalize etiketler, Plastik Bazlı etiketlerden olup, plastik etiketlerin bütün özelliklerini taşırlar.

_ Polyester zeminlidir. Bu nedenle kağıt gibi kolayca yırtılmaz. 

_ Metalize etiketin üzerine; selafon kaplama yapılması durumunda çok daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar.

– Suya neme ışığa ve yırtılmaya karşı dirençlidirler.

– PP Metalize etiketlere baskı yapıldığı zaman baskı parlak ve canlı bir görünüm kazanır.

_ Metalize etiketler çok şık bir görünüme sahiptirler.