SERİGRAF BASKI NEDİR?

Neden SERİGRAF BASKI tercih etmelisiniz?

Serigraf Baskı sayesinde kalıcı renklerde ve uzun ömürlü etiket sahibi olabilirsiniz.

Metal Etiket

Serigraf Baskı; özellikle metal etiket ve pvc etiket baskı türlerinde oldukça fazla kullanılan bir baskı sistemidir. Baskı teknikleri arasında en yaygınıdır.

Serigraf baskı aşamalı bir sistemdir. İlk önce tasarım yapılır ve vektörel olarak hazırlanan çalışmalar film haline getirilir. Filmler daha sonra capillex emulsion film aracılığı ile ipek şablonlara aktarılır. Her renk için ayrı film çalışması yapılmak zorundadır. Bu nedenle adet miktarı az olan ürünlerde bu sistem yüksek maliyetli olmaktadır.

Günümüzde gelişmiş dijital baskı makinaları sayesinde natüral alüminyum üzerine; çok renkli baskı etiketler üretilmektedir. Serigraf baskının yerini aldığı düşünülse de bu sistemin yerini tutmamaktadır. Serigraf baskının en büyük özelliklerinden biri de kullanılan çift kompenantlı boyalarıdır. Baskı sonrası metal etiketler +180 derece fırınlanmakta ve bu şekilde baskı ile malzeme özleşmektedir.

Özellikle uzmanlaştığımız metal etiket, plastik etiket ve çıkartma etiketler üzerine serigrafi baskı yapmaktayız.

Renklerin daha canlı ve uzun ömürlü olması gereken işlerde serigrafi baskı tercih edilir. Serigraf baskının; dijital baskı ya da ofset baskıdan farklı kullanılan mürekkeptir.

Dış mekan uygulamalarda dayanıklıdır ve güneş ışığında solma olmaz. Ağır şartlar altında çalışan parça ve malzemeler için en uygun baskı şeklidir.

Neden Serigraf baskı sistemi metal etikette tercih edilir ?

Isıya karşı direnci

Kırılganlığı olmaması

Üzerindeki Boyanın dayanıklılığı

Montaj Kolaylığı

Tüm hava şartlarında kullanılabilirliği

Seri Numarası, İmal yılı gibi bilgiler Metal etiket üzerine kullanıcı tarafından işlenebilir olması.