İSİM PLAKALARI, PANEL ETİKETLER VE ENDÜSTRİYEL  EKİPMAN ETİKETLERİ


Özellikle Makina Panelleri, Pano ve Elektrik Panelleri ile Tarım Aletleri Ekipmanları  için
vazgeçilmez bir malzemedir.

Metal EtiketMetal Etiket / Alüminyum Etiket; firma bilgileri, ürünlerin tanıtım ve özellikleri, seri numaraları, imal yılı, vs. gibi açıklayıcı bilgileri tüketiciye iletmek amaçlı kullanılır. Kullanım alanı çok geniş olup farklı ebat, boyut ve kalınlıkta tercih edilebilir.

Ürün üzerine çift taraflı bant ya da perçinle monte edilir. Metal Etiket dış değişkenlere karşı maksimum dayanıklılık göstererek uzun süre yapısını koruduğu için reklam ve görselliği de uzun bir süre temsil etmektedir.

Firmamız bünyesinde Metal Etiket / Alüminyum Etiketlerimizi serigraf baskı sistemi ya da lazer markalama sistemi ile üretiyoruz. Müşterilerimiz ile birebir görüşmelerde bulunan konusunda uzman kadromuz; müşterinin ihtiyacını tam olarak anladıktan sonra; kullanılacak malzeme ve baskı türüne karar veriyoruz. 

Müşterilerimiz eğer ki renkli ve uzun ömürlü bir etiket istiyor ise; serigraf baskıya yönlendiriyoruz. Gerekli çizimler ve numune çalışması yapıldıktan sonra üretime geçiyoruz. Ancak müşterimiz seri no ya da datamatrix gibi değişkenler içeren etiket istiyor ise; lazer markalama sistemine yönlendiriyoruz.

Metal Etiket üretirken; eloksallı Alüminyum Malzeme tercih ediyoruz. Bunun nedeni; alüminyum etiket; yüksek sıcaklıklara dayanma kabiliyeti nedeniyle, zorlu ortamlarda sık sık kullanılır, alüminyum, ayrıca aşınma ve aşınmaya karşı
yüksek direnç sağlar ve plastik veya kağıt etiketlerin koşullara dayanmadığı kullanımlar için iyi bir seçimdir.

Uygulamalar

Dayanıklılıkla birlikte elde edilebilecek çekici yüzey nedeniyle, alüminyum etiketler, markalama, ekipman belirleme ve kullanım talimatları, yük sınırları, makine toleransı, derecelendirme ve güvenlik gibi bilgileri iletmek gibi çok
çeşitli uygulamalar için kullanılır. Özmen Serigrafi; sadece isim levhaları değil, aynı zamanda mekanik kollar ve anahtarlar gibi eşyalara basılmış ve şekillendirilmiş parçalar da yapabilir.

Uygulamalar şunları içerir:

Makine Etiketler

Seri Numarası Etiketleri

Cetveller

Vana Etiketleri

Kontrol Panelleri

Varlık Etiketleri

Yangın Kapısı Değerlendirme Tabakları

Endüstriyel Ekipman Etiketleri

Neden alüminyum etiket tercih edilir ?

Isıya karşı direnci

Kırılganlığı olmaması

Üzerindeki boyanın dayanıklılığı

Montaj kolaylığı

Tüm hava şartlarında kullanılabilirliği

Seri numarası,

İmal yılı gibi bilgiler metal etiket üzerine kullanıcı tarafından işlenebilir olması