LAZER KAZIMA / METAL KAZIMA

Özellikle Seri No ve Barkod Etiketlerde tercih edilen bir  baskı sistemdir.

Lazer markalama etiketi canlıdır ve okunması kolay olup, diğer baskı türlerinden çok daha üstündür.

Barkod Etiket

Lazer markalama etiket sistemi; lazer kullanılarak çeşitli nesnelerin etiketlemesinin yapıldığı metottur. Lazer markalama prensibi, lazer demetinin optik aynalar tarafından yönlendirilerek nesnelerin üzerine vurmasıyla olur. Lazerler, yüksek kontrastlı ve dayanıklı bir şekilde istenmeyen herhangi bir malzeme eklenmeden tüm metaller, krom, paslanmaz, çelik, plastikler, ahşaplar gibi hemen hemen tüm malzemeler üzerinde markalama yapabilir. Çoğu durumda, lazer markalamanın tipik fiziksel etkisi malzeme içinde bir renk değişikliği oluşturur, bu nedenle dalgalı veya çapaklı bir yüzey değişikliği olmaz.

Lazer Markalama teknolojisi kullanılarak; Her türlü Logo , Barkod , QR Kod, Parça veya Stok Numarası , Demirbaş İsimleri, Alfa sayısal Karakterler, İsim, Şekil, Desen, Model, Seri No ve her türlü yazı ürün üzerine yazılabilir .

Lazer markalama ile; krom, paslanmaz, eloksallı alüminyum, pleksi, çelik gibi malzemeler üzerine işlem yapılmaktadır.

Lazer markalama sistemi ile; Metal Etiket Markalama – Karekod Markalama – Barkod Markalama – Ürün Markalama – Kalıp Markalama işlemleri yapılmaktadır.

Lazer Markalama etiket sistemi kullanılan sektörler; otomativ sektörü, savunma sanayi sektörü, endüstriyel ekipman ürünleri, kuyumculuk , medikal, sağlık, makina sanayi ve promosyon olmak üzere metal ve plastik parça üretimi yapan hemen her sektörde kullanılabilir.

Lazer markalama etiket yapılırken; ürünün üzerinde hiçbir kimyasal madde ve kesici alet kullanılmamaktadır. Markalama işlemi sadece lazerin güçlü ışınlarıyla yapılmaktadır. Bu sayede lazer markalama, lazer kazıma yapılan hiçbir ürüne zarar gelmemektedir.

Lazer Markalama sistemi ile; dişli sistemler, silindir yatağı, rulman, ameliyat ekipmanları, dental ekipmanlar ve plastik kapak, garanti kilitleri üzerine direk markalama işlemi yapılmaktadır.

Özmen Serigrafi bünyesinde bulunan markalama sistemleri ile otomotiv, makina, kalıp, elektronik, promosyon, medikal, tekstil aksesuarları, barkodlama ve etiket gibi birçok sektöre istenilen kapasitede, boyutlarda, adetlerde, hızlı ve kesintisiz fason hizmet vermekteyiz.

Avantajları:

• Yüksek kaliteli, kalıcı temiz markalama,

• Metot yüzeyle temas etmediğinden karakter bozulması yoktur,

• Üretim sistemlerine kolayca entegre edilebilirler,

• Yüksek hızlıdırlar,

• Takım değiştirme ve takım aşınması yoktur,

• Kalibre – yüksek doğruluk,

• Yüksek sıcaklık direncinde takım aşınması olmaması.