MİKRON ETİKET/ YÜKSEK MİKRON ALÜMİNYUM ETİKET


Olağanüstü dayanıklılık ve kimyasallara karşı direnç
gösterebilen uzun ömürlü makina ve ürün etiketleri
Metal Etiket


Mikron Etiket ; özel bir alüminyum çeşididir ve eloksallı alüminyum görünümündedir. Malzemenin kalitesi ve kullanılan boyaların özellikleri nedeni ile çok uzun ömürlüdür. Kullanılan malzemenin hem özel bir kaplama türü olması hem de kullanılan boyaların bu malzemeye uygun olarak kullanılması sonucu; alüminyumun gözeneklerine sıkışan boya asla çıkmaz. Alüminyum üzerine yapılan serigraf baskı mürekkebi malzemenin içerisine işleyerek hapsolur. Baskı sonrası uygulanan bir takım işlemler sonrası, mürekkep alüminyumun gözeneklerini hapsolur ve en son tiner ile temizleme yapıldıktan sonra müşterilerimize etiketler teslim edilir. Tüm hava şartlarında kullanıma uygun bir malzemedir. Yüksek mikron malzeme oksitlenme ve korozyona karşı korumalıdır. Bu nedenle endüstriyel ekipman ürünlerinde ya da nakliye araçları, süt sağım tankları, benzin-lpg tankları, motorlar vb alanlarda kullanım alanı oldukça fazladır. 

Yüksek Mikron Etiket üzerindeki boya; kimyasal çözücülere karşı (tiner, benzin, ispirto v.b.) dayanıklıdır. Bu tür etiketler özellikle kimyasal malzemelerin yoğun kullanıldığı kontrol panolarında, sanayi makinalarında, vs. ortamlarda tercih edilebilir. 

Yüksek Mikron Etiketin en önemli özelliklerinden biri de deniz suyuna karşı bile dayanıklı olmasıdır. Bu nedenle tekne panelleri, uyarı levhaları ve özellikle deniz ekipmanlarında kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kullanım Alanları

Uyarı / Tehlike İşareti içeren Alüminyum Etiketler

Makine Etiketlemesi

Deniz – Tekne vb alanlarda

Stok ve Varlık Yönetimi için Özel Alüminyum Varlık Etiketleri

Güvenlik ve “Mülkiyet” Etiketleri

Efsane Plakaları / Talimat Plakaları

Markalı ve Basılı Alüminyum Levhalar (Logolar, Şirket İsimleri, vb.)

İzleme Etiketleri Ekran edebilir Seri Numaraları , Barkodlar, UID ve QR kodlarını

Deniz / Tuzlu Su Tabelaları (Eloksallı Alüminyum Etiket Gerektir)

Özel Plakalar ve Diğer Dekoratif Alüminyum Metal Etiketler

Hava Şartlarına Dayanıklı ve Dayanıklı Etiketler Gerektiren Dış Mekan