METAL ETİKET & LEKSAN ETİKET 


Mikron Etiket, Makina Etiketi ve Alüminyum Çıkartma Etiket 


*Serigraf Baskı sayesinde kalıcı renklerde ve uzun ömürlü etiket sahibi olabilirsiniz. 

*Dış hava şartlarına karşı dayanıklıdır.
Metal Etiket
Serigraf Baskı Etiket alanında oldukça çeşitli malzeme türleri üzerine baskı yapılabilmektedir. Özellikle metal etiket, leksan etiket, panel etiket, şeffaf etiket, metalize etiket ve pvc etiket baskılarında serigraf baskı sistemini tercih etmekteyiz. İpek baskı olarakta bilinen serigraf baskı; baskı teknikleri arasında en yaygınıdır.

İpek baskı aşamalı bir sistemdir. İlk önce tasarım yapılır ve vektörel olarak hazırlanan çalışmalar film haline getirilir. Filmler daha sonra capillex emulsion film aracılığı ile ipek şablonlara aktarılır. Her renk için ayrı film çalışması yapılmak zorundadır. Bu nedenle adet miktarı az olan ürünlerde bu sistem yüksek maliyetli olmaktadır.

Günümüzde gelişmiş dijital baskı makinaları sayesinde natüral alüminyum üzerine; çok renkli baskı etiketler üretilmektedir. Serigraf baskının yerini aldığı düşünülse de bu sistemin yerini tutmamaktadır. İpek baskının en büyük özelliklerinden biri de kullanılan çift kompenantlı boyalarıdır. Baskı sonrası metal etiketler +180 derece fırınlanmakta ve bu şekilde baskı ile malzeme özleşmektedir.

Özellikle uzmanlaştığımız metal etiket, plastik etiket ve çıkartma etiketler üzerine serigrafi baskı yapmaktayız.

Renklerin daha canlı ve uzun ömürlü olması gereken işlerde serigrafi baskı tercih edilir. İpek baskının; dijital baskı ya da ofset baskıdan farklı kullanılan mürekkeptir.

Dış mekan uygulamalarda dayanıklıdır ve güneş ışığında solma olmaz. Ağır şartlar altında çalışan parça ve malzemeler için en uygun baskı şeklidir.

Neden Serigraf baskı sistemi metal etikette tercih edilir ?

Isıya karşı direnci

Kırılganlığı olmaması

Üzerindeki Boyanın dayanıklılığı

İç ve dış mekan kullanım kolaylığı

Talep edilmesi halinde perçin delikli ya da yapışkanlı üretilebilmesi

Montaj Kolaylığı

Tüm hava şartlarında kullanılabilirliği

Seri Numarası, İmal yılı gibi bilgiler Metal etiket üzerine kullanıcı tarafından işlenebilir olması.